Home » Stalowe centrum serwisowe

Stalowe centrum serwisowe

W Luxstal oferujemy profesjonalne stalowe centrum serwisowe, które obejmuje obróbkę dekarską i gięcie blachy na parapety. Nasze obróbki zabezpieczają całe pokrycie dachowe oraz pozostałe jego elementy. W efekcie produkty te zapewniają izolację i szczelność pokrycia.

Wśród wykonywanych zadań znajduje się m.in. wykonywanie kalenic uszczelniających dach w miejscu łączenia dwóch połaci, wiatrownic umieszczanych na krawędzi dachu. Kolejna obróbka, jaką się podejmujemy to pasy nadrynnowe i podrynnowe, które pełnią funkcję uszczelniającą.

Na czym polega gięcie blachy?

Gięcie blachy jest procesem, który wymaga niezwykłej precyzji. Pierwszym etapem, jaki przeprowadzamy, jest gięcie sprężyste, które pozwala nadać odpowiedni kształt metalowego elementowi. Jest to jednak niewielka zmiana i całkowicie odwracalna. Drugim etapem jest trwałe, plastyczne odkształcenie materiału. Trzecia faza polega natomiast na trwałej zmianie kształtu materiału i dotłoczeniu go.

Nasi pracownicy stosują najwyższej jakości giętarkę, dzięki której zapewniamy wysoką precyzję wykonywanych prac. Dbamy o to, aby cały proces był zaplanowany od A do Z. Tylko wtedy możemy być pewni, że gięcie odniesie sukces. Przed rozpoczęciem prac analizujemy grubość blachy, jej rodzaj, kąt nachylenia czy sposób gięcia.

Bardzo chętnie wyjaśnimy wszelkie szczegóły związane z obróbką blachy oraz gięciem materiału. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą Luxstal, gdzie stosujemy nowoczesne technologie pracy w połączeniu z niezwykłą precyzją.

Stalowe Centrum Usługowe (SCU) to wyjście naprzeciw klientom poszukującym materiału o określonych właściwościach i stopniu przetworzenia. Obsługujemy małe i średnie zamówienia z szybkim terminem realizacji. Zapewniamy stałą dostępność szerokiego przekroju gatunków stali i powłok oraz możliwość sprowadzenia blach o dowolnych parametrach. Obróbka obejmuje przewijanie, cięcie wzdłużne i poprzeczne oraz uszlachetnianie i zabezpieczenie zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Przyjmujemy także zlecenia z wykorzystaniem materiału powierzonego, a wysoka jakość procesów produkcyjnych pozwala na optymalne jego wykorzystanie.

SZCZEGÓŁOWY ZAKRES USŁUGI:

Oferowane przez LUXSTAL  usługi serwisowe obejmują obróbkę stali ocynkowanej, Aluzinc oraz powlekanej powłokami organicznymi. Przyjmujemy również zlecenia obróbki materiału powierzonego.

PROGRAM PRODUKCJI:


grafika 1

PARAMETRY WEJŚCIOWE:

 • maksymalna waga kręgów: 10T
 • maksymalna szerokość taśmy: 1500 mm
 • grubość blachy: 0,4-3 mm

Przed rozcięciem blachę możemy powlec folią ochronną lub powłoką antyskropleniową


PRZEWIJANIE KREGÓW BEZ ROZCINANIA:

grafika 2

PARAMETRY TECHNICZNE:*

 • maksymalna waga kręgów: 10T
 • maksymalna szerokość taśmy: 1250 mm
 • grubość blachy: 0,4-3 mm

ROZKRÓJ POPRZECZNY NA ARKUSZE I FORMATKI WG INDYWIDUALNYCH WYMAGAŃ:

grafika 3

PARAMETRY TECHNICZNE:*

 • grubość blachy: 0,4-3 mm
 • min. wielkość formatki: 70×100 mm
 • maksymalna długość arkusza: 6000 mm

ROZKRÓJ WZDŁUŻNY NA TAŚMY
WG INDYWIDUALNYCH WYMAGAŃ:

grafika 4

PARAMETRY TECHNICZNE:*

 • grubość blachy: 0,4-3 mm
 • min. szerokość taśmy: 70 mm

UWAGI KOŃCOWE:

*    Przedstawione dane dotyczą materiału wsadowego z oferty BLACHPROFIL 2

®  Ustalenie parametrów dla materiału powierzonego wymaga konsultacji z działem sprzedaży.

Przy przewijaniu i cięciu wzdłużnym bez ingerencji w szerokość wsadu obowiązują tolerancje hutnicze wg norm:

 • tolerancja wymiarów i kształtu: EN 10143
 • powłoki metaliczne i jakość powierzchni: EN 10326, EN 10327
 • powłoki organiczne i jakość powierzchni: EN 10169